Ładowanie witryny

  

–           Bóg daje każdemu różne umiejętności zawodowe: wszyscy zręczni mężowie, którym Pan dał mądrość i umiejętność, aby umieli wykonać wszelką pracę (Wy 36, 1-2, BW). Daje je także według potrzeby tzn., gdy Bóg chce abyś zajął się projektowaniem strony internetowej, a ty nigdy nie miałeś z tym nic wspólnego jako humanista, ale idziesz za tym wezwaniem, to po pewnym czasie twojej pracy okazuje się, że tworzenie strony internetowej nawet dobrze Ci wychodzi – tak było w moim przypadku 🙂

–           Bóg jest źródłem naszego sukcesu. Powinniśmy robić wszystko najlepiej jak potrafimy, ale ostatecznie to Bóg daje powodzenie. Doskonałym przykładem jest życie Józefa: Pan był z Józefem i dlatego wiodło mu się dobrze i był w domu swego pana, Egipcjanina. Ten jego pan spostrzegł, że Bóg jest z Józefem i sprawia, że mu się dobrze wiedzie, cokolwiek czyni (Rdz 39,2-3).

–           Bóg decyduje o naszych osiągnięciach: Bo nie ze wschodu ani z zachodu, ani z pustyni, ani z gór [przychodzi] wywyższenie, lecz Bóg jedynie jest sędzią – tego zniża, tamtego podnosi (PS 75, 7-8) . Bóg jest bardzo zaangażowany w naszą pracę i to On ostatecznie decyduje o tym czy dostaniemy awans, szanse na rozwój zawodowy, wyższe wynagrodzenie. Może być po prostu tak, że nie jesteśmy gotowi na ten awans, lub Bóg ma inny plan wobec nas.

Główną przyczyną odczuwania stresu i frustracji w pracy jest to, że człowiek odsuwa Boga z tej sfery życia, gdyż sami czują się odpowiedzialni za swoje sukcesy i umiejętności. Dlatego bardzo ważne jest szukanie ścieżki kariery przygotowanej dla nas od Boga, by nam błogosławił.

Z Panem Bogiem

Sylwia Jasińska 🙂

Źródło informacji: Edukacja Finansowa CROWN