Ładowanie witryny

Niezależnie od tego czy jesteś już przedsiębiorcą czy dopiero zamierzasz się z nim stać, chciałabym Ci uzmysłowić, że jak św. Ignacy powiedział- tak jak Bóg rozsyła do każdego człowieka swoich Aniołów Stróżów, to wyznacza nam także Aniołów do firm, organizacji, państw, narodów. Jeżeli ty masz swoją firmę, jakąś organizację, stowarzyszenie to też ta firma czy organizacja ma swojego Anioła Stróża. To masz Ich już dwóch! 🙂 Nie zapominaj się, więc modlić do Niego, by miał siłę jej strzec. Jest to ważne, gdyż jak Bóg posyła swoich Aniołów to i szatan niestety swoich, a jak Ty mu nie pomożesz z nimi walczyć to, kto ma to zrobić? Nikt, tylko Ty możesz go wspomóc.

Przykładem z Biblii może być Daniel, który w pewnym momencie zaczął się modlić do Boga o pomoc dla jego narodu, a tu nic. Trzy tygodnie się modlił i nadal nic, aż w końcu po trzech tygodniach przyszedł do niego Anioł Stróż całego narodu izraelskiego i uspokoił go mówiąc, że Bóg od razu wysłuchał jego modlitwy i posłał go, ale po drodze spotkał szatana i musiał mu porządnie wtłuc. Trzy tygodnie to trwało, ale w końcu się udało i już jest.

Tak, więc widzisz jak ważne jest by wspierać Anioła swojej organizacji modlitwą, a nawet jak przez dłuższy czas masz wrażenie, że wszystko Ci się wali na głowę to wiesz dlaczego, a im więcej robisz dobrego tym bardziej będziesz musiał walczyć, ale oczywiście nie sam. 🙂

Jezus powiedział: „Kochaj bliźniego jak siebie samego”. Czyli zapewne jak to większość z nas rozumie, mamy być dobrzy dla innych tak jak jesteśmy dla siebie. OK. W związku z tym, jeżeli chodzi o nasz stosunek do pieniędzy, to też musimy być dla siebie dobrzy pod tym względem i nie skąpić sobie różnych rzeczy, które chcemy kupić lub gdzieś wyjechać. Jeżeli dla siebie nie będziemy dobrzy to jak mamy być dobrzy dla innych. Musimy zacząć od siebie. Pismo wyraźnie mówi, że nie ma nikogo gorszego jak bogaty, który sam sobie skąpi.

Syrach mówi o takim człowieku, że jeżeli on sam dla siebie nie jest dobry to jak może być dobry dla kogoś innego. Oczywiście nie chodzi tu o przesadną rozrzutność na różne zachcianki swojego serca, ani też o roztrwanianie pieniędzy, ale po prostu byś się dobrze traktował i wiedział jak użyć swoje pieniądze, bo po co ci one jak nie wiesz jak ich użyć?:

Dla człowieka skąpego bogactwa nie są dobrem, a sknerze na co pieniądze? Ten, który gromadzi od ust sobie odejmując, dla innych gromadzi, a z jego dostatków inni wystawnie żyć będą. Kto jest zły dla siebie, czyż będzie dobry dla innych? – nie ucieszy się on swoimi pieniędzmi. Nie ma gorszego człowieka niż ten, który jest sknerą dla siebie samego, i to jest odpłatą za jego przewrotność: jeśli coś dobrego zrobi, przez zapomnienie to uczyni, a na ostatek okaże swą przewrotność. Zły jest, kto zazdrosnym okiem patrzy, odwraca oblicze i z góry spogląda na innych. Oko chciwca nie zadowoli się tym, co posiada, a niegodziwa przewrotność wysusza duszę (Syr 14, 3-9).

 

Będąc przedsiębiorcą jesteś zaproszony do zdziałania więcej w walce o dobro- by dowiedzieć się więcej zachęcam Cię do przeczytania drugiej części.

Pozdrawiam 🙂

Sylwia Jasińska